Co trzeba wiedzieć przez zaciągnięciem pożyczki?

ZACIĄGNIECIE POŻYCZKICo trzeba wiedzieć przez zaciągnięciem pożyczki?

Zaciągnięcie kredytu to bardzo ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Jeśli jesteśmy pewni, że poradzimy sobie ze spłatą, to kolejnym krokiem jest wybranie placówki oferującej najkorzystniejszy kredyt.

Poniższe rady znajdują swoje zastosowanie zarówno podczas zaciągania kredytu w placówkach pozabankowych, jak również w znanych i renomowanych bankach. Najważniejszą zasadą podczas zaciągania kredytu jest dokładne czytanie umowy. Tylko w ten sposób unikniemy podpisania dokumentu, którego warunków będziemy później żałować. Większość umów niestety jest skonstruowana specjalistycznym językiem, przez co zrozumienie całości bywa bardzo trudne. Jeśli kwota, którą zamierzamy pożyczyć jest duża, to warto pomyśleć o pomocy doradcy finansowego. Za niewielką opłatą doświadczony doradca zajmie wszystkimi formalnościami i co więcej pomoże wybrać najkorzystniejszy kredyt.

Każdy rodzaj kredytu, zwłaszcza kredyt hipoteczny należy dokładnie przemyśleć. Wiele osób podpisuje umowę kierując się wiedzą uzyskaną z reklam. Nie jest to zbyt roztropne posunięcie, zwłaszcza, że różnica między realnym całkowitym kosztem kredytu, a tym jaka reklamowana jest w kampanii promocyjnej, często jest bardzo duża. Dobrze jest się zapoznać z takimi terminami jak wysokość oprocentowania, całkowite koszty pożyczki, czy RRSO. Bez ich znajomości zaciąganie kredytu to kupowanie kota w worku.

Na koniec mała przestroga dla osób podpisujących umowę bez jej dokładnego przeczytania. Złożony podpis jest wiążący i żadne tłumaczenie nie pomoże w jej rozwiązaniu.

Podobne wpisy

Leave a Comment

13 − 2 =