Uważaj na wirus przechwytujący hasła SMS – włamania na konta bankowe.

Uważaj-na-wirus-przechwytujący-hasła-SMS- net-money.plUważaj na wirus przechwytujący hasła SMS, włamania na konta bankowe.

Banki wydają ogromne pieniądze na zabezpieczenia swoich elektronicznych systemów transakcyjnych. Bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa aby zabezpieczyć konta bankowe, niestety oszuści nie zamierzają składać broni. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych przestępstwach w sieci.

Najnowszym dziełem hakerów jest niebezpieczny wirus, którego obecność na komputerze skutkuje przechwyceniem loginu oraz hasła oraz pojawieniem się komunikatu o konieczności zainstalowania aplikacji „antywirusowej” w smartfonie. Aplikacja również jest wirusem, który przechwytuje hasła smsowe, wysyłane przez banki do autoryzacji operacji. Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli zrobić przelew, czy naszym celem będzie pożyczka online, jeśli posiadamy zawirusowaną aplikację, hasło nigdy do nas nie dotrze.

Szkodliwe oprogramowanie jako pierwsze zostało zgłoszone przez użytkowników mBanku. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Od kilku dni po zalogowaniu na stronie internetowej banku pojawia się komunikat. Bank mBank nigdy nie żąda od swoich klientów instalacji jakiegokolwiek oprogramowania.

My również przypominamy, aby mieć się na baczności. Takie dane jak login i hasło oraz kod autoryzacji daje złodziejom możliwość zalogowania się na nasze konto i dokonanie dowolnej operacji.

Podobne wpisy

Leave a Comment

ten + 12 =