Pożyczka bez formalności. Jakie potrzebujesz dokumenty?

Pozyczki bez zbędnych formalnościPożyczka bez zbędnych formalności jest interpretowana na różne sposoby.

Banki i instytucje pozabankowe promują tego typu produkty finansowe ale zazwyczaj są one drogie. Taka pożyczka obłożona jest większymi kosztami ale zaletą takiej pożyczki jest minimum formalności i szybkie otrzymanie gotówki.

Co oznacza – pożyczka z minimum formalności?

W przypadku pożyczki przez internet gdzie umowa zawierana jest przez internet takim minimum jest dostarczenie dowodu tożsamości, może to zostać zastąpione przelewem autoryzacyjnym.  Ważnym faktem jest że nowe dowody tożsamości nie mają adresu zamieszkania, więc trzeba razem z nimi mieć także oświadczenie o zameldowaniu (najczęściej nie trzeba tego inaczej potwierdzać). Warto także wspomnieć, że z różnych przyczyn część banków uznaje za konieczne sprawdzenie nie jednego, ale dwóch dowodów tożsamości.

Udokumentowany dochód

Udokumentowany dochód jest to wymóg podyktowany zapisami ustawy o kredycie konsumenckim, która na pożyczkodawcy wymusza weryfikację zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Fakty jednak mówią same za siebie, że większość firm czy banku, uważa że dokumentem poświadczającym dochód może być zaświadczenie lub oświadczenie, natomiast deklaracja wydatków działa w zasadzie wyłącznie w formie oświadczenia.

Historia kredytowa

Historia kredytowa jest niezwykle ważna przy weryfikacji zdolności kredytowej podczas starania się o kredyt konsumencki. Tutaj powstaje pytanie czy budowanie pozytywnej informacji kredytowej jest niezbędne? Hm.. w zasadzie to nie ale pomaga w uzyskaniu najkorzystniejszych warunków kredytowania.  Po za tym coraz więcej firm pożyczkowych weryfikuje BIK, aczkolwiek inaczej niż banki oceniają zawarte tam informacje.

W obecnej chwili „pożyczka bez zbędnych formalnościto typowa pożyczka – chwilówka bowiem banki zaostrzyły swoje procedury kredytowe. Natomiast banki starają się wprowadzić do swoich ofert uproszczone kredyty dla niektórych swoich klientów.

Podobne wpisy

Leave a Comment

fifteen − 7 =